Binnenkort (zie ook kalender):

  • 6 maart start introductiecursus zen basisbeginselen
  • 20-23 maart Sesshin Holten met Senko
  • 30 maart gastles Ank Schravendeel (Vipassana)
  • 19 april zazenkai met Senkko

Introductie Cursus

Van 6 maart tot en met 17 april, op donderdagen tussen 17 en 18.30 uur, verzorgen we een zes-delige cursus ‘zen basisbeginselen’ voor degenen die nog weinig of geen ervaring hebben met zazen. De focus ligt op kennismaking met begrippen en principes, hetgeen het inspireert en het inzicht in de beoefening van zazen kan vergroten. Het studieuze in deze sessies wordt afgewisseld met korte meditatiesessies. Er is voldoende gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. Om thuis te mediteren krijg je wekelijks oefeningen mee.

Programma & inspiratie

De Zen Boat is gelieerd aan het internationale Boeddhistische klooster Zen River Temple. De zen-leraren die op de Zen Boat leven en werken, Simon Senko de Boer en Helma Jifu Vulink ontvingen in 2014 transmissie van hun leraar Tenkei Roshi, abt van Zen River. Naast hun activiteiten op de Zen Boat geeft Senko wekelijks dharmales bij Zentrum in Utrecht en is Jifu geestelijk leider bij Zen Centrum Rotterdam waar zij wekelijks twee tot vier dagen aanwezig is voor onderricht.

Het programma op de Zen Boat voorziet bijna dagelijks in meditatiebijeenkomsten, zowel ‘s ochtends als ‘s avonds, inclusief gelegenheid voor individuele instructie (daisan) en eens per week groepsgericht dharma-onderricht. Op donderdagnamiddag is er wekelijks een introductie voor nieuwkomers. Voorts worden er meerdere malen per jaar zazen-dagen (zazenkai) en sesshins georganiseerd in samenwerking met Zen Centrum Rotterdam en Zentrum Utrecht. Er is op de Zen Boat gelegenheid tot overnachting voor max. 8 deelnemers. Met studenten van verder weg wordt online contact onderhouden. Eens per maand, zowel op de Zen Boat als via zoom, wordt in Study & Speech-klassen het onder woorden brengen van de dharma geoefend in combinatie met studie van boeddhistische literatuur.

Het reilen en zeilen op de Zen Boat is informeel van opzet, geïnspireerd op de Drie Juwelen – het inzicht van Boeddha – de wijsheid van Dharma – en de harmonie van Sangha, en praktisch uitgewerkt in de vier trainingselementen zoals die in Zen River Temple zijn ontwikkeld.

1) Zazen, een vorm van zittende meditatie die het mogelijk maakt ons diepste wezen te ervaren en helderheid te verkrijgen over ons functioneren in ons dagelijks leven.
2) Zen Ritueel, meditatief georiënteerde groepsactiviteiten, bedoeld om effectiever met anderen een onderlinge connectie te maken.
3) Studie, bestudering van teksten en commentaren uit verschillende tijden van het Boeddhisme ter ondersteuning van de beoefening in meditatie en in het dagelijks handelen.
4) Bodhisattva Activiteit, oefening in een leven vanuit wijsheid en mededogen. Voor een gedetailleerder beschrijving van de vier trainingselementen, klik hier.

Er wordt regelmatig activiteit ondernomen ter versterking van sangha, zowel in de eigen groep van beoefenaars als naar andere (lokale) boeddhistische groepen. De Zen Boat staat open voor eenieder die wil kennismaken met zen-beoefening.

Kalender 2024 / 25

Lente
20-23 maartSesshin Holterberg (Nat. Park, Ov.) met Senko via Zentrum Utrecht
30 maartGastles Ank Schravendeel, leraar Vipassana, 11 uur
19 aprilZazenkai op de Zen Boat, 7 – 17 uur met Senko
18 meiZazenkai in Wageningen bij KenKon, 9 – 17 uur met Senko
21-25 meiSesshin Holterberg (Nat.Park, Ov.) met Jifu via Zen Centrum Rotterdam
Zomer
28-31
augustus
Sesshin Klimaatverkenningen Holterberg (Nat. Park, Ov.)
met Jifu en Senko aanmelden via Zen Boat
6 septemberZazenkai Schiermonnikoog met Jifu en Senko, aanmelden via Zen Boat
Herfst
21 septemberZazenkai in Wageningen bij KenKon, 9 – 17 uur met Senko
23-26 oktoberSesshin Holterberg (Nat. Park, Ov.) met Senko via Zentrum Utrecht
Maandelijks
Zen BoatStudy & Speech – Nederlands Over de paramita’s op de zaterdagen 8 maart, 5 april, 10 mei en 7 juni, om 9.30 uur.
onlineStudy & Speech – Nederlands Over de boeddhistische geloften op de zaterdagen 15 maart, 12 april, 17 mei en 14 juni, om 9.30 uur.
online /
Zen Boat
Study & Speech – English Over de Lotus Soetra op de zaterdagen 15 maart, 12 april, 17 mei en 14 juni, om 16 uur.
online /
Zen Boat
Dharma words – English Op de zondagen 9 maart, 6 april, 11 mei en 8 juni, om 19.30 uur.
Zen BoatVerzoeningsceremonie Fusatsu op 13 maart, 17 april, 15 mei, 12 juni & 10 juli, om 20 uur (voorafgaand zazen 19.30 uur).

Programma

Weekschema, op de Zen Boat ‘s ochtends tussen 6.30 en 7.30 uur kun je op elk moment – stilletjes- aansluiten bij de meditatie.

Zondag
9.00 – 10.00 ochtend zazen, ook voor nieuw geïnteresseerden.
Maandag
6.30 – 8.20 zazen + ochtend dienst / 19.30 -21 ‘dharma oefening op afspraak’
Dinsdag
6.30 – 8.20 zazen + ochtend dienst / 19.30 – 21.15 zazen + dharma words
Woensdag
6.30 – 8.20 zazen + daisan Senko + ochtend dienst
Donderdag
6.30- 8.20 zazen + ochtend dienst / 17.30-18.30 zen intro / 19.30 -21 zazen + daisan Jifu

v.a. 6 maart 17 – 18.30 uur intro ‘basisbeginselen boeddhisme’ in zes sessies met Senko

Weekschema, via zoom
Dinsdag
16 -17.30 daisan Senko / 19.30 – 21.15 zazen + dharma words
Woensdag
7.30 – 8.20 zazen + ochtend dienst / 16 -17.30 daisan Jifu
Donderdag
7.30 – 8.30 zazen + ochtend dienst

Contributies

Contributie bij voorkeur via de bank (zie hieronder) of contant bij aankomst.

Fysiek aanwezigZoom
Lidmaatschap *€ 40/maand € 400/jaar€ 15/maand/ € 150/jaar
Eerst kennismakingdonatie wordt gewaardeerd
Zondagochtenddonatie wordt gewaardeerd
Study & Speech (10 sessies)€ 100/jaar€ 100/jaar
Zen intro€ 40/maand
Introductiecursus (6 sessies)€ 60/cursus
Zazenkai, één dag€ 30
Zazenkai op het strand€ 75 (incl. veerdienst, lunch & fietsen)
Weekend Sesshin€ 50
Overnachting€ 20/nacht
Sesshin op locatiezie betreffende website

* Zen Boat Lidmaatschap is inclusief zazen, studiegroepen, zen intro, persoonlijk interview (daisan), zowel op de Zen Boat als via zoom. Contributies en donaties zijn belastingaftrekbaar.

Bankgegevens

NL72 TRIO 0212 4970 30, t.n.v. ‘Zen River’, o.v.v. ‘Zen Boat + activiteit’.

Contact

Tel.nr.: 050-7503343, email: zenboat@zenrivertemple.org
Zen Boat, Winschoterdiep 1027, 9724 GT Groningen

zen boot, zenboot, zen in groningen, zenmeditatie groningen, zenriver, meditatie